İşitme Cihazları Altın Kurallar

İşitme Cihazları Altın Kurallar

Satın aldığınız bu harika işitme cihazı sizin daha önceki duyma sorunu yaşamadığınız dönemlerinize çok yaklaştıracak ve tekrar müzikten keyif almanızı sağlayacaktır.  Bu deneyime tekrar kavuşmanız için sizden sadece kısa bir süre alışma dönemini geçirmenizi istiyoruz. Bu alışma dönemin süresi kişi bağlı olsa da ortalama 3 ay gibi bir zaman olacaktır. Peki nelere alışmam gerekli sorusuna yanıt ise; Size yüksek geldiğini düşündüğünüz çevre seslere, işitme cihazınızı kulağınıza yerleştirmeye ve elektronik bir cihazı kumanda etmeye alışmanızdır. Bu süreci kolay atlatmak için de kullanım kılavuzunu okuyarak destek alabilirsiniz.

‘’Hayatı duyarak yaşayın’’


CİHAZLARIMIN BAKIMIHayatınıza duyma konforu katan bu cihazların düzenli olarak bakımının yapılması önemlidir.
 1. Cihazınızın performansının düşmemesi için mutlaka satıcınızın önerdiği pilleri kullanın.
 2. Cihazınızı tozdan, sudan ve özellikle terden korumalısınız. Bunun için hassas davranmanız cihazınızın ömrü ve garanti şartları açısından önemlidir.
 3. Suya ya da sıvıya maruz kalan işitme cihazınızı kuru bir mendille kurulayarak nemli bırakmamanızı tavsiye ederiz.
 4. Nemli bölgelerdeki kullanıcıların nem giderici ürünler kullanması son derece önemlidir. Bu ürünler hakkında satıcınızdan bilgi alabilirsiniz.
 5. Cihazınızın ve sizin zarar görmemeniz için yatarken çıkartılmadır.
 6. Saç kurutma makinası gibi ısı yayan ürünleri işitme cihazınıza tutmayın
 7. Saç spreyi deodorant vb. kimyasal ürünler cihaza temas ettirilmemelidir.
 8. Cihazınızı kullanmadığı durumlarda kutusunda muhafaza edilmelidir.
 9. Uzun süre kullanılmadığı zaman pili cihazdan çıkartmalısınız
 10. Kulak kalıbınızı ve kanal içi cihazınızın dezenfekte etmek için özel mendiller kullanabilirsiniz. Yetkili satıcınızdan bulabilirsiniz.
 11. Cihazınızın her yıl mutlaka yetkili bir serviste bakımını yapılarak yeni işitme seviyenize göre ayarlatmanızı kesinlikle öneriyoruz.